KONST / Litografier / Färglitografi 8681653
*
nr 868 1653
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Siri Rathsman (1895-1974), 20/ 25, signerad, 1949, motivet: 46x59
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Utrop:
300 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 januari 2014
kl 20:00:26
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
2/1 21:42:35
1
Vinnande bud
6/1 18:56:56
1
justering av budtak
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59
-
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36
-
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19
-
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56
*
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
Läs mer om Siri Rathsman
nr 868 1653
Siri Rathsman
(1895-1974), Sverige
Färglitografi, Siri Rathsman (1895-1974), 20/ 25, signerad, 1949, motivet: 46x59
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk målare och grafiker.
| Utrop: | 300 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 januari 2014 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 2/1 21:42:35 | 1 | Vinnande bud |
| 6/1 18:56:56 | 1 | justering av budtak |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Siri Rathsman
Siri Rathsman, född 1895 i Sundsvall, död 1974, svensk mÃ¥lare och grafiker.Läs mer om Siri Rathsman
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad siri rathsman svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8061 Färglitografi
2 st, Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Son, ytterm..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:59 -
9025 Färglitografi
Albert Johansson (1926-1998), Sverige. Signerad, n..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36 -
9233 Färglitografi
Bengt Böckman (1926-2014), Sverige. Signerad, numr..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 20:08
-
9030 Färglitografi
Björn Wennerström. Signerad, numrerad 141/260. Fär..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9091 Färglitografi
Camilla Pyk (f. 1966), Sverige. Signerad, numrerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:19 -
9354 Färglitografi
Erik Olson, potatisplockarna. Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:56



